691 600 831 (dni robocze w godz. 8:00 – 16:00)
Rabat na opaski naprawcze na zamówienia od 1500 zł – dowiedz się więcej
Dostawa od 15 zł – zobacz opcje
menu

Łączniki rurowe RR

Aby wykonać połączenia rurociągów, niezbędne są odpowiednie akcesoria. Służy do tego łącznik do rur stalowych o tych samych średnicach nominalnych, ale innej średnicy zewnętrznej – czyli wykonanych z innych materiałów: np. żeliwo – stal, stal – PE. Pozwalają na szczelne zespalanie rur z różnych tworzyw. Systemy łączenia rur są przydatne w wielu instalacjach wodociągowych, wody pitnej oraz innych płynów obojętnych chemicznie. Służą również do szybkiej i bezpiecznej naprawy rurociągu. W naszej ofercie można znaleźć artykuły umożliwiające łączenie rur miedzianych i stalowych. Zapewniają wysoką szczelność oraz trwałość konstrukcji.

Profesjonalne łączniki do rur plastikowych

Szukasz akcesoriów wysokiej jakości? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieją różne sposoby łączenia rur. Gwarantujemy, że u nas znajdziesz to, czego potrzebujesz. W naszej ofercie dostępny jest m.in. łącznik rura PE – rura stalowa. Jego mocowanie jest proste i odbywa się na zewnętrznym obwodzie. Może być używany do wszystkich zakresów ciśnień. Nasze łączniki pasują do wszelkich rur okrągłych, przez co mają uniwersalne zastosowanie. Wystarczy bowiem wybrać model z konkretną średnicą oraz materiał, z którego została wykonana. W ten prosty sposób można stworzyć przydomowe systemy łączenia rur, które okażą się niezbędne w przypadku nieszczelności instalacji. Wówczas uszczelki zaciskają się na obwodzie, dzięki czemu następuje połączenie rur.

Uniwersalne systemy łączenia rur

Łączniki RR są używane do montażu armatury w różnych rodzajach rurociągów. Nie trzeba znać specjalnych sposobów łączenia rur, aby zrobić to sprawnie. Dzięki rosnącej gamie łączników i akcesoriów naprawczych możliwa jest stała rozbudowa i eksploatacja sieci wodociągowych. W naszym asortymencie dostępne są łączniki rurowe RR DN 80, 100 i 150. Ich przeznaczeniem jest spajanie rur na końcach o tym samym nominalne, ale innej średnicy. Z kolei łączniki do rur plastikowych pozwalają na szybkie wykonanie instalacji wodnej. Są stosowane najczęściej do zmiany kierunku lub połączenia rur. Kolejną propozycją jest przejściówka umożliwiająca zaciskowe łączenie rur żeliwnych z PCV. Należy pamiętać, że odcinek ten nie może mieć uszkodzeń, odprysków czy pęknięć.

Łączenie rur żeliwnych z pcv – podejście specjalisty

Chcesz postawić na sprawdzone rozwiązania? Zapewniamy skuteczne łączenie rur stalowych bez spawania, wykorzystując inne wyroby z metalu. Pozwala to bezinwazyjnie stworzyć jeden ciąg np. w przydomowej instalacji. Sposobów łączenia rur stalowych jest wiele, jednak te niewymagające dodatkowej ingerencji w ich strukturę, wykorzystują złącza, które można montować i demontować w zależności od potrzeb. A może zależy Ci na profesjonalnym łączeniu rur żeliwnych z pcv? U nas znajdziesz to, co trzeba. My stawiamy na elementy naprawcze gwarantujące silne i szczelne połączenie bez gwintowania, klejenia czy zaprasowywania.