691 600 831 (dni robocze w godz. 8:00 – 16:00)
Rabat na opaski naprawcze na zamówienia od 1500 zł – dowiedz się więcej
Dostawa od 15 zł – zobacz opcje
menu

Niezawodne systemy połączeń rurowych

18 marca 2022

Opaska naprawcza DN400

Obejmami naprawczymi rur nazywamy elementy niezbędne do uszczelnienia ich konstrukcji. Tworzą one niezawodne systemy, które zapewniają długotrwałe użytkowanie bez konieczności podejmowania napraw. Najczęściej wykonane są z niezwykle odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia materiału czyli stali nierdzewnej i gumy. Ze względu na swoje specyficzne właściwości doskonale sprawdzają się do uszczelnienia pęknięć w instalacjach wodnych oraz układach sprężonego powietrza. Dzięki dużej różnorodności oferowanych na rynku materiałów naprawczych, wszelkiego typu uchwyty, zaciski i obejmy wykorzystać można w przemyśle wodno-kanalizacyjnym, systemach grzewczych, gazowych, wentylacyjnych oraz do budowy i napraw połączeń rurociągowych.

Obejmy naprawcze do rur – szerokie zastosowanie

O popularności i niezawodności elementów rurowych uszczelniających konstrukcje świadczy choćby szerokie zastosowanie i brak konieczności dokonywania częstych przeglądów czy napraw. Poza popularnymi na rynku opaskami ogromnym zainteresowaniem w branży wodno-kanalizacyjnej cieszą się także doszczelniacze złączy, łączniki rurowe oraz specjalistyczne zabezpieczenia do hydrantów nadziemnych. Obejmy naprawcze do rur stalowych to elementy znajdujące szerokie zastosowanie w wielu branżach. Można do nich zaliczyć między innymi przemysł meblowy, maszynowy, elektrotechniczny oraz budowlany. W zależności od tego, gdzie i na jaką średnicę zostaną użyte, będą różniły się wielkością oraz grubością ścianek. Mogą być wykorzystane do uszczelnienia profili wykonanych z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium, azbestocement, żeliwo czy tworzywa syntetyczne. Jest to doskonała metoda połączenia przewierconych lub uszkodzonych rur pod ciśnieniem bez przymusu spawania, klejenia czy gwintowania zarówno w przestrzeni gospodarczej, jak i domowej.

Obejmy naprawcze do rur – jakie podtypy można wymienić?

Opaski naprawcze do rur i innego typu obejmy gwarantujące szczelne połączenie konstrukcji rurowych wyróżniają się prostą budową, jednak doskonale spełniają swoją funkcję. Ze względu na różnorodne zastosowania można podzielić je na kilka podtypów. Jednym z popularniejszych jest obejma naprawcza do rur PCV. Może być ona wykonana zgodnie z wymogami indywidualnych zamówień. Produkowana jest w oparciu o szczegóły techniczne odpowiedniej rury. Kryteriami, które uwzględnia się przy takim zleceniu są: średnica, długość uszczelnienia i ciśnienia, a także wielkości ubytków rur. Istnieją także bardzo uniwersalne warianty, które z powodzeniem dostosują się do instalacji o szerokim zakresie średnicy zewnętrznej oraz modele do uszczelnień punktowych (np. drobnych pęknięć oraz dziur). Materiał, z jakiego wykonywane są obejmy to żeliwo lub stal ocynkowana, nierdzewna lub kwasoodporna. Wśród popularnych produktów dostępnych u producentów opasek naprawczych wymienić można m.in.: opaski naprawcze, doszczelniacze złączy kielichowych, łączniki rurowe RR, a także różnego rodzaju uszczelki i zabezpieczenia elementów wodno-kanalizacyjnych.

Co wyróżnia profesjonalne obejmy naprawcze do rur?

Dzięki profesjonalnym opaskom, łącznikom czy też obręczom do rur możliwa jest ich szybka, prosta i niezwykle skuteczna naprawa, która nie wymaga spawania czy klejenia. Remontowane elementy zachowują więc swoją pierwotną formę konstrukcyjną. Przy użyciu odpowiednich złączy możliwe jest także połączenie rur o tej samej średnicy, pozostawiając je bez widocznych zmian. Niektóre obejmy o charakterze łączącym umożliwiają zespolenie rur o bosych końcach. Sprawdza się to w przypadku rur stalowych, żeliwnych, PCV i azbestowo- cementowych. Nowoczesne egzemplarze zaprojektowane przez najlepszych producentów zapewniają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Profesjonalne obejmynaprawcze do rur to jednak nie tylko gwarancja pełnego bezpieczeństwa, ale także wygoda w łączeniu elementów wykonanych z różnych materiałów. Dzięki innowacyjnym technologiom wykorzystanym w produkcji, pozostają one kompatybilne nawet wtedy, kiedy łączone elementy rurowe są od siebie różne.