691 600 831 (dni robocze w godz. 8:00 – 16:00)
Rabat na opaski naprawcze na zamówienia od 1500 zł – dowiedz się więcej
Dostawa od 15 zł – zobacz opcje
menu

Obejmy naprawcze w instalacjach wodociągowych

18 lutego 2022

Obejma Naprawcza do Rur BARTEK PPH

Awarie w dobrze wykonanych instalacjach wodociągowych nie są co prawda częstym zjawiskiem, jednak jeśli już do nich dochodzi, to problem może być złożony i trudny do wyeliminowania. Z pomocą przychodzą producenci nowoczesnych opasek naprawczych na rury o różnej specyfice dostosowanej do wymogów określonych instalacji. Stosowanie dobrze dobranych obejm może zapobiec konieczności podejmowania skomplikowanych i inwazyjnych napraw z użyciem drogiego sprzętu. Tego typu elementy wykorzystywane są w wielu branżach. Stanowią doskonałą alternatywę dla naprawy lub nawet wymiany zepsutych części, co pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze.

Jaką rolę pełnią nowoczesne obejmy naprawcze?

Podziurawione lub uszkodzone rury wymagają niestety często całkowitej wymiany. Jednak w wielu przypadkach, o ile ubytek nie jest duży, a usterka łatwa do wyeliminowania, wystarczy montaż właściwej opaski naprawczej. Istnieje wiele typów, rozmiarów i materiałów cechujących tego typu elementy. Najlepsze obejmy naprawcze do rur wyróżnia wysoka jakość użytej stali i idealne dopasowanie do uszczelnianego fragmentu instalacji. Pełnią one rolę swoistego izolatora w rurociągach zarówno nadziemnych, jak i podziemnych instalacji. Dzięki swojej wysokiej funkcjonalności cieszą się uznaniem wśród fachowców wielu dziedzin. Mogą służyć nie tylko do napraw instalacji wodno-kanalizacyjnych, ale z powodzeniem sprawdzą się także w przemyśle górniczym, budownictwie, instalacjach gazowych oraz w eksploatacji głębinowej. Przy ich zastosowaniu możliwe jest również przesyłanie gazów, cieczy i ciał stałych. Gotowe nowoczesne obejmy dostarczane są monterom w stanie gotowym do użycia. Zapewniają łatwy i bezpieczny montaż. Wyróżnia je lekkość, trwałość i funkcjonalność, dzięki czemu łatwo jest umieścić je nawet w miejscach o utrudnionym dostępie.

Rury wodociągowe – jak poradzić sobie z ich awarią?

Awaria instalacji wodno-kanalizacyjnych nie zawsze jest równoznaczna z koniecznością jej całkowitej wymiany. W większości przypadków rozwiązaniem problemu, takiego jak ubytek w materiale, będzie specjalistyczna obejma naprawcza do rur. Przed jej założeniem należy upewnić się, że pasuje ona do rodzaju, materiału i średnicy rury, podając średnicę zewnętrzną uszkodzonej rury lub jej obwód. Podczas przeprowadzania prac naprawczych i modernizacyjnych okazuje się że użycie dobrze dobranej opaski naprawczej skraca czas i koszt naprawy. Zapewnia ona trwałe i szczelne połączenia elementów w stosunkowo krótkim czasie. Obejmy naprawcze stanowią ratunek w przypadku pojawienia się wszelkich pęknięć rur. Elementy te redukują ryzyko wymiany instalacji. Należy jedynie zamontować je w miejscu pojawienia się uszkodzenia. Nałożona opaska naprawcza dzięki gumowej uszczelce, która stanowi integralną część obejmy, doskonale uszczelnia wyciek. Poprzez idealne uszczelnienie obiektu zapobiega ona jego przeciekaniu, ułatwiając jednocześnie sam proces instalacji obejmy. Samą opaskę zakłada się natomiast na rurze przy pomocy kilku śrub. Nowoczesne materiały stosowane do produkcji tego typu elementów chronią instalację przed korodowaniem, dzięki czemu rurami płynie czysta woda zdatna do picia.

Specjalistyczne obejmy naprawcze – specyfika i montaż

Dzięki specjalistycznym obejmom produkowanym z wysokojakościowych i odpornych na wszelkiego typu uszkodzenia materiałów możliwe jest szybkie i trwałe rozprawienie się z problemem awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej. Czas założenia obejmy na uszkodzony fragment rury nie przekracza kilku minut i nie wymaga skomplikowanych umiejętności. Może to zrobić każdy nawet nie posiadając specjalistycznego wykształcenia. Dzięki tak szybko wykonanej czynności nie jest konieczne nawet odłączanie wody podczas podejmowanej naprawy. Dostosowane do uszczelniania ubytków oraz ochrony części konstrukcji rur obejmy wykorzystywane są na całym świecie. Pozwalają załatać wszelkie pęknięcia powstałe w efekcie uszkodzeń różnego pochodzenia. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji są one w stu procentach bezpieczne dla zdrowia, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku instalacji wody pitnej. Istotną zaletą wysokiej jakości obejm naprawczych do rur jest to, że nie wymagają ich rozcinania, gwintowania czy spawania. Umożliwiają więc szybką i nieinwazyjną naprawę wszelkich awarii.