691 600 831 (dni robocze w godz. 8:00 – 16:00)
Rabat na opaski naprawcze na zamówienia od 1000 zł – dowiedz się więcej
Dostawa od 15 zł – zobacz opcje
menu

Świadczymy usługi druku 3D w cenie 15 zł netto za godzinę.

Druk 3D jest znakomitym sposobem na wytwarzanie unikalnych przedmiotów w pojedynczych sztukach lub małych seriach. Obecnie tworzywa sztuczne w druku 3D cechują się szeroką gamą własności mechanicznych i z powodzeniem mogą być wykorzystywanie w technice oraz przemyśle. Cena naszej usługi obejmuje przygotowanie modelu do druku oraz obsługę i pracę maszyny. Należy doliczyć koszt materiału (od 5 groszy za gram). Darmowa wycena!

Prezentujemy Państwu naszą ofertę druku 3D:

DRUK FDM – czyli nakładanie nitki topionego tworzywa

Posiadamy 3 wielkości głowic drukarskich: 0,25 mm, 0,4 mm oraz 0,8 mm które decydują o tym jak szybko można wydrukować dany element, ale też przesądzają o jego dokładności wymiarowej i gładkości. Maksymalna wielkość monolitycznego obiektu to 215x215x300 mm

Materiały stosowane przez nas w druku FDM:

PLA – najtańszy, sztywny i połyskliwy (50 zł/kg)

ABS – bardziej wytrzymały mechanicznie i termicznie od PLA (70 zł/kg)

PET-G – bardziej giętki od PLA i ABS (70 zł/kg)

TPU – gumopodobny, elastyczny (200 zł/kg)

Nylon (poliamid) – praktycznie nie do złamania, w miarę sztywny, ugina się pod obciążeniem zamiast pęknąć, ma dobre własności ślizgowe (300 zł/kg)

Kompozyt węglowy – bardzo sztywny i bardzo wytrzymały (500 zł/kg)

Cena usługi druku 3D FDM – 15 zł/h netto + koszt materiału (od 5gr do 50gr za gram)

DRUK DLP – utwardzanie żywicy światłem ulatrafioletowym

W stosunku do druku FDM, druk DLP cechuję się nieporównywalnie większą dokładnością wymiarową i niesamowitą gładkością powierzchni. Wadą jego jest natomiast zwiększona kruchość i ścieralność modeli. Dodatkowym atutem(!) jest to, że nie ważne czy drukujesz jedną, czy wiele takich samych części – czas druku będzie taki sam.

Materiały ograniczają się w zasadzie do standardowej żywicy UV i jej wzmocnionego odpowiednika. Tę metodę druku dedykujemy do części ozdobnych (np. figurki) ponieważ dokładność jest oszałamiająca, lub bardzo precyzyjnych części mechanicznych.

Cena usługi druku 3D DLP: 15 zł netto za godzinę druku + koszt materiału (od 13gr do 50gr za ml)

ODLEWANIE MODELI – od gipsu, przez żywice po kompozyty

Ta metoda jest szczególnie dedykowana do produkcji seryjnej modeli lub w przypadku, gdy od części wymaga się niezwykłych własności, takich jak wysoka przezroczystość, wysoka odporność termiczna, chemiczna i mechaniczna oraz wysoka dokładność wymiarowa.

W tym celu model komputerowy 3D drukuje się np. w DLP, a następnie zalewa silikonem formierskim w celu utworzenia negatywu. Tak przygotowaną wnękę zalewa się materiałem w zależności od potrzeb:

gips – dla dużych ozdobnych figurek

żywica poliuretanowa – podobna do popularnych tworzyw sztucznych. Szybko się utwardza (ok 40 minut) więc jest dobra do wytwarzania serii modelów przypominających plastik (ABS), ale odpornych termicznie.

żywica epoksydowa – przezroczysta, jedna z najbardziej wytrzymałych żywic odlewniczych. Można tworzyć kompozyty np. z włóknem węglowym w celu zwiększenia wytrzymałości (utwardzenie od 2 do 7 dni).

Cena usługi w zależności od projektu i wymagań. W tym celu prosimy o kontakt z nami.

MODELOWANIE 3D

Jeśli nie masz gotowego modelu 3D to możesz zlecić nam jego wykonanie. Specjalizujemy się w obiektach technicznych, projektowanych w oprogramowaniu CAD.

Tutaj możesz sprawdzić co udało nam się zamodelować.

Cena modelowania 80 zł netto za godzinę.

DANE KONTAKTOWE DO PROTOTYPOWNI (można dzwonić codziennie między 9:00 a 20:00)

Łukasz Koźlik 665 031 373

bartekpph@gmail.com