691 600 831 (dni robocze w godz. 8:00 – 16:00)
Rabat na opaski naprawcze na zamówienia od 1500 zł – dowiedz się więcej
Dostawa od 15 zł – zobacz opcje
menu

Wspieramy Twórców pełnowymiarowego androida zasilanego przez sztuczne mięśnie hydrauliczne.

Automaton Robotics to projekt działający od 2014 roku wspierany na różnych płaszczyznach przez BARTEK PPH i mieszczący się w jego siedzibie.  Celem jest stworzenie człowieka bionicznego zdolnego do pracy.

Od tamtej pory udało nam się:

1. Stworzyć sztuczne mięśnie elektro-hydrauliczne o parametrach:

  • maksymalne ciśnienie robocze 1,2 MPa
  •  skurcz maksymalny 34%
  • siła 160 Nskurcz 20%
  • pełny skurcz pod obciążeniem < 1 sek
  • niski poziom poboru energii
  • waga 6 gram
  • zwarty i skalowalny rozmiar

 

 

2. Szczelny, lekki układ zasilania w wodę pod ciśnieniem, składający się z pompy, akumulatora hydraulicznego, elastycznego zbiornika, zaworów i elektroniki podtrzymującej ciśnienie.

3. Wytrzymały szkielet ręki wydrukowany w 3D z kompozytu węglowego, ze zmechanizowanymi połączeniami stawowymi, w taki sposób, że zostały osiągnięte wszystkie możliwe naturalne stopnie swobody. Zasilany przez sztuczne mięśnie.

4. Pełne odwzorowanie wszystkich struktur anatomicznych ręki, niezbędnych do przeniesienia napędu liniowego mięśni na stawy, oraz naturalnie miękkie wykończenie dłoni. Interfejs elektroniczny między mikrokomputerem a mięśniami, umożliwiający ich programowanie

5. Program sterujący w języku Python

6. Wykonane zostały prototypy skóry, elastycznego kręgosłupa, wyspecjalizowanych mikro elektrozaworów sterujących sztucznymi mięśniami i sprzężenia zwrotnego w postaci czujników położenia stawów. 

ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE:

1. Cała hydraulika w korpusie androida, zasilanie w plecaku, komputer w czaszce. Kości wytwarzane z tworzywa sztucznego w produkcji masowej przez odlewanie niskociśnieniowe lub na wtryskarkach. 

2. Zarównono napęd mięśniowy jak sam projekt powinien móc zostać zaadoptowany do protez i egzoszkieletów.

3. Robot powinien mieć takie same możliwości fizyczne co człowiek. Powinien móc wyręczyć człowieka we wszystkim w czym człowiek chce zostać wyręczony, a więc głównie w pracach ciężkich, niebezpiecznych i powtarzalnych. Docelowo ma być na tyle tani aby służył za pomoc domową.

Można o nas poczytać:

https://innpoland.pl/172771,polak-stworzyl-niezwykle-robotyczne-ramie

https://www.iflscience.com/technology/robot-arm-with-synthetic-muscle-lifts-dumbbell-shows-what-androids-could-look-like/?fbclid=IwAR3UaDv1QHZBkJ4_3UeBSmE2ovr9sMwV3m4gF5sKplkxFQvcPquITOAVUu4

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/nauka-i-technika/polak-opracowal-robotyczne-ramie-syntetyczne-miesnie-wygladaja-jak-prawdziwe-zobacz/xqhsyzn?fbclid=IwAR0qbsqSyITKWUml5c_7_2Y7ipxLYcRYMydNMpx0TplmcmyNbZU_bSk5ljA

Polak stworzył ramię robota z syntetycznymi mięśniami. Tak mogą wyglądać androidy przyszłości

Wszystkie filmy z prac można obejrzeć na kanale Youtube naszego działu R&D – Automaton Robotics.